Planeta Malucha


Angielski i francuski dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-6

Zapraszamy dzieci w wieku od 3-6 lat na zajęcia Planeta Malucha:

3-4 latki – 1 spotkanie w tygodniu po 30 min

Dzieci posiadają naturalną zdolność uczenia się języków obcych, co skutecznie wykorzystujemy i rozwijamy podczas naszych zajęć.  

Najmłodsi słuchacze są zwykle bardzo żywiołowi, dlatego lekcje języka obcego prowadzone są w oparciu o muzykę, ruch i zabawę - zgodnie z bardzo cenioną,  skuteczną metodą o nazwie Total Physical Response (TPR). Oznacza to, że dzieci uczą się języka „reagując całym ciałem”, co zdecydowanie ułatwia im proces zapamiętywania.  

W atmosferze zabawy dziecko osłuchuje się z dźwiękami języka obcego i próbuje je naśladować, deklamując rymowanki, śpiewając piosenki, ale przede wszystkim wykonując i wydając różne polecenia. Dziecko czerpie dużo radości z nauki mówienia oraz rozumienia słów i zwrotów w języku obcym. Te nowe umiejętności pobudzają także rozwój połączeń nerwowych w rozwijającym się mózgu dziecka. W rezultacie ułatwi mu to przyswajanie wiadomości z innych dziedzin wiedzy w przyszłości.

5-6 latki – 2 spotkania w tygodniu po 30 min

Zajęcia prowadzone są w tej grupie wiekowej metodą komunikatywną uwzględniającą potrzeby małych dzieci. Rozmówcy, którzy jeszcze nie chodzą do szkoły, bawią się śpiewając piosenki, słuchając i oglądając historyjki, kolorując obrazki i biorąc udział w zabawach ruchowych. Dzieci w tym wieku uczą się już podstawowych zwrotów – potrafią je zrozumieć, a niektóre z nich także powiedzieć.  

Dzieci w wieku 5-6 lat najchętniej bawią się w grupach i posiadają niesamowicie dużo energii. Dlatego też najlepszym sposobem na nauczenie nowego słowa będzie użycie go w zabawie ruchowej. Na zapamiętanie całych zwrotów świetnie sprawdza się prosta piosenka i rymowanka.  

Pomoce naukowe dobrane są tak, aby rozwijały wyobraźnię i wspierały naukę języka obcego. Dzięki temu zajęcia są żywiołowe a nauka szybka, przyjemna i efektywna.

My Little Planet
ul. Marywilska 65
03 - 042 Warszawa

Pon. - Pt.
7:00 - 17:30