Przedszkole - program edukacyjny


Zajęcia plastyczne

Jako żłobek i przedszkole artystyczne kładziemy ogromny nacisk na zajęcia plastyczne. To one dają dzieciom radość i zadowolenie, są jedną z podstawowych aktywności małego dziecka, która pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Twórczość plastyczna zaspokaja dziecięcą potrzebę działania, jednocześnie uspokaja oraz daje poczucie odprężenia. Dzieci podczas pracy twórczej rozwijają swoje umiejętności manualne, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, poznają nowe techniki plastyczne, rozwijają fantazję, zdolności skojarzeniowe, pomysłowość, giętkość, oryginalność, a także płynność myślenia. Będzie to też ich pierwszy prawdziwy “trening kreatywności”.

zajęcia plastyczne w przedszkolu artystycznym Warszawa
zajęcia artystyczne w przedszkolu Warszawa Białołęka

Zajęcia artystyczne

Podczas ćwiczeń indywidualnych i grupowych skupiamy się na tworzeniu prac przestrzennych, wszelkiego rodzaju ozdób czy akcesoriów. Podczas zająć oferujemy twórcze zabawy dla najmłodszych przedszkolaków.

Zajęcia muzyczno-rytmiczne

Zejęcia te prowadzone są metodą wychowania muzycznego stworzoną przez E.Jaques-Dalcroze`a. Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna. Metoda ta poprzez ruch, śpiew i tworzenie realizuje cele wychowania ogólnego, oparte na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności – wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, przyszłego odbiorcę muzyki, a często jej wykonawcę i twórcę.
Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku z przyjemnością. Ponadto rytmika świetnie przygotowuje do zajęć tanecznych.

zajęcia taneczne w przedszkolu artystycznym

Zajęcia taneczne

Zajęcia prowadzone są przez instruktora tańca z zespołu tanecznego Varsovia. Na ćwiczeniach tanecznych uczymy różnych tańców świata oraz prostych układów tanecznych - od tańców plemiennych po tańce towarzyskie. Dzieci na zajęciach pracują nad doskonaleniem koordynacji ruchowej przy muzyce.

Gimnastyka Korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna prowadzona jest w My Little Planet przez doświadczonego fizjoterapeutę. Jest ona jedną z najważniejszych metod zapobiegania i leczenia wad postawy u dzieci. Specjalnie dobrane ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na korekcję postawy: zwiększenie siły mięśni, wytworzenie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Pośrednio wpływają, również na wydolność i sprawność organizmu. Korektywa obejmuje zestaw ćwiczeń zwiększający siłę mięśni brzucha, grzbietu oraz prostowników nóg, ćwiczenia z aktywnego strechingu, ćwiczenia wydolnościowo – wytrzymałościowe z uwzględnieniem ćwiczeń oddechowych zwiększających pojemność płuc.

Zajęcia językowe

My Little Planet to przedszkole językowe, w którym kładziemy szczególny nacisk na ciekawe dla maluchów metody prowadzenia zajęć, dzięki którym język jest szybko i płynnie przyswajany przez naszych maluchów. Podział nauki na interesujące, a przede wszystkim skuteczne moduły gwarantuje utrzymania zainteresowania dzieci językiem obcym. Zapraszamy do zapoznania się z metodami nauki języka w naszym warszawskim przedszkolu językowym.

Język angielski

Prowadzony jest programem Bilingual Future, wspomagany merytorycznie przez Yellow House English, promujący wprowadzanie dziecka w świat dwóch języków równolegle. Yellow House English odnosi sukcesy w ponad 40 krajach przede wszystkim dzięki autorce Claire Selby i jej nowoczesnym propozycjom programowym i metodycznym. Program Dwujęzyczne Dzieci zakłada oswajanie dziecka z drugim językiem od urodzenia, a następnie wspieranie przez rodziców dalszej edukacji. Zadaniem rodziców w tej metodzie jest odpowiednie zachęcenie i pozytywnie nastawienie do nauki języka np. poprzez wspólną zabawę. Takie podejście zapewni nie tylko sukces w równoległym do ojczystego opanowaniu języka angielskiego, ale przyniesie - wynikające z dwujęzyczności - liczne korzyści dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. To z kolei w sposób oczywisty przełoży się w przyszłości na jego lepszą pozycję społeczną i ekonomiczną. 

Początkiem przygody z językiem angielskim jest serial Baby Beetles, przeznaczony dla dzieci do 4 roku życia. Każde dziecko z pewnością pokocha bohaterów zabawy - sympatyczne żuczki i ich melodyjne piosenki. Dzięki nim pozna ponad 160 angielskich słów i zwrotów, program otrzymał nominację do nagrody British Council ELTONS 2013.

Kolejny etap kursu to Tom and Keri - serial animowany do nauki angielskiego stworzony specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym (3-6). Śledząc przygody bohaterów przedstawione w atrakcyjny, prosty sposób, dzieci bez trudu, całkiem naturalnie przyswajają nowy język. Zapoznają się z podstawowym, dostosowanym do wieku słownictwem i strukturami gramatycznymi. Program daje im szansę opanowania 500 wyrazów i zwrotów angielskich. 

Serial składa się z 26 odcinków. Każdy odcinek ma inny temat i stanowi odrębną opowieść. Tak jak w przypadku Baby Beetles szczególnie ważną rolę odgrywają w tym programie specjalnie napisane na potrzeby nauki języka i przetestowane wcześniej piosenki i rymowanki (w liczbie ponad 50). Maluchy z łatwością je śpiewają i zapamiętują.

Język francuski

Wprowadzany w drugim roku nauczania przedszkolnego prowadzony jest przy pomocy podręcznika Tatou le Matou, który zanurza dzieci w świat języka i kultury francuskiej. Pobudza wyobraźnię, uczy i bawi! Tatou le Matou to multisensoryczny kurs dla 5-7-letnich dzieci składający się z 2 poziomów. Każdy podręcznik przeznaczony jest na 30-60 godzin nauki.

Zastosowanie metody multisensorycznej pozwala poznać język francuski dzięki głównemu bohaterowi Tatou i pięciu zmysłom, czterem żywiołom i magii. Odwołania do znanych bajek (m.in. "Królewna Śnieżka", "Kot w butach") rozwijają wyobraźnię najmłodszych. Nagrania piosenek i bajek, propozycje zabaw i wiele różnorodnych ćwiczeń pogłębiają znajomość języka. Podręcznik jest bogato ilustrowany, a nauka odbywa się w oparciu o specjalnie przygotowane gry, piosenki i zabawy językowe mające na celu rozwijanie wyobraźni, umiejętności językowych i komunikacyjnych dzieci. Zajęcia odwołują się również do licznych platform internetowych proponujących atrakcyjne aktywności językowe dla najmłodszych. Nauka słownictwa i wymowy realizowana jest przy pomocy wierszyków i piosenek.

Savoir vivre

W naszym przedszkolu zwracamy dużą uwagę na odpowiednie zachowanie dzieci. Dlatego prowadzimy zajęcia poświęcone nauce dobrych manier, na których poznajemy zasady funkcjonowania przy stole, w grupie rówieśniczej, wobec osób dorosłych. Starsze dzieci tworzą samodzielnie regulamin postępowania w grupie oraz ćwiczą wzorce poprawnego uprzejmego zachowania w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wpajanie pozytywnych wzorców zachowania pomaga dzieciom w układaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami i dorosłymi, dodaje im pewności siebie i sprawia że rozwiązywanie dziecięcych konfliktów staje się łatwiejsze.

zajęcia savoir vivre w przedszkolu Warszawa Białołęka

Realizujemy program MEN, spełniamy wymogi Ustawy o Systemie Oświaty, prowadzimy roczne obowiązkowe przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.

My Little Planet
ul. Marywilska 65
03 - 042 Warszawa

Pon. - Pt.
7:00 - 17:30